Maurícius - Dovolenka last minute centrum

Dovolenka Last Minute
Hľadať na webe:

Maurícius

Maurícius je maličký ostrov v Indickom oceáne, ktorého rozloha je 1 865 km2 a dĺžka pobrežia obklopeného korálovým útesom je 330 km. Let trvá približne 11 hod. z Českej republiky, ale priame lety nie sú, preto je nutné letieť napr. z Londýna, Paríža, Ženevy, Milána, Frankfurtu, Viedne. Na Mauríciuse sa dá ubytovať ako v najluxusnejších hoteloch, tak v súkromných bungalovoch či penziónoch.

Ostrov priťahuje turistov nielen svojimi krásnymi plážami s jemným bielym a zlatým pieskom a priezračným morom, ale tiež hojným výskytom exotických druhov vtákov, opíc, pod vodou tiež rýb a koralov. Je možné tu vidieť vodopády a botanická záhrada. Fauna a flóra sú tu naozaj jedinečné, nachádzajú sa tu rastliny a živočíchy, ktoré nenájdete nikde inde na svete.

Základné údaje:

Hlavným mestom je Port Luis, jazyky, ktorými sa tu hovorí sú francúština (používa sa bežne všetkými obyvateľmi), angličtina (skôr jazyk pre formálnu komunikáciu na úradoch) a kreolčina (národný jazyk ostrovanov, používa sa skôr v hovorovom jazyku). Menou je mauritská rupia.
Odporúčame:
Kontakty | Podmienky používania stránok a osobné údaje | Pridať odkaz