Čierna Hora - Dovolenka last minute centrum

Dovolenka Last Minute
Hľadať na webe:

Čierna Hora

Vo svete je Čierna Hora známa pod talianskym menom Montenegro, ale v srbochorvátčtine znie Crna Gora. Väčšinu územia zaujímajú vápencové pohoria a krasové zníženiny Dinárskej sústavy. Najväčší je masív Dumitor a na hraniciach s Albánskom pohorie Prokletije. Územie je rozdelené hlbokými kaňónmi riek: na severe do Bosny tečú Piva, Tara a Lim, na juh do Skadarského jazera ústi Moraca a Zeta. Letá sú suché a teplé, zimy potom vlhké a mierne, hlavne na pobreží a v nížinách.

Čierna Hora bola najmenšou republikou bývalej Juhoslávie, od 21. mája 2006 je to samostatný štát. Táto malá hornatá zem je dôležitá svojím prístupom k Jadranskému moru. Napriek tomu, že je Čierna Hora rozlohou malá oblasť, jej bohatosť, história, kultúra, rozmanitosť a prírodné krásy ju radia medzi turisticky vyhľadávané miesta. Najviacej turistov sem mieri v lete za kúpaním v mori, v zimnom období jazdia do Čiernej Hory za lyžovaním.

Základné údaje:

Rozloha je 13 812 km2, hlavné mesto Podgorica. Úradným jazykom je čiernohorčina, menou Euro. Hlavnými turistickými letoviskami sú Budva, Kotor, Ulcinj a ďalšie.
Odporúčame:
Kontakty | Podmienky používania stránok a osobné údaje | Pridať odkaz